Funguje Tajemství – zákon přitažlivosti?

Věčné téma. Funguje to? Nebo to nefunguje? Když se zeptáte veřejně lidí, kteří The Secret viděli nebo četli, dozvíte se celou škálu odpovědí. Od „vůbec to nefunguje“, přes „funguje to, ale jen na drobnosti“, až po „funguje to vždycky“. Pak jsou ale na místě otázky: „Jak je možné, že to někomu nefunguje vůbec, někomu jen někdy a někomu pořád? Je rozdíl v tom, že „vesmír“ přiděluje jen někomu, nebo jen někdy?“

Myslím, že odpověď vám je jasná už teď. Nezáleží na vesmíru, ani na jiné síle mimo vás, jestli „jste atraktivní“ pro úspěch, nebo pro průšvihy. Všechno přitahujeme nebo odpuzujeme svým myšlením, emocemi, stavem psychiky, chováním i jednáním. Jenže v předchozích pěti slovech je obsažen vlastně celý náš život že? Musíme tedy změnit svůj život, aby se změnil náš život? ANO, přesně tak to je. Teď si možná řeknete „aha, tak to já nezvládnu“. A vesmír na to odpoví: „Jak si přeješ“.

No, já ve skutečnosti nevím, jestli nám něco dává nebo nedává vesmír. Jestli si můžeme objednávat z katalogu, jak to prezentuje film The Secret. Jedno ale vím. Tak jak je to popsáno v Tajemství, tak to skutečně funguje. A je vlastně úplně jedno, jestli nám ty věci dává vesmír, nebo je prostě získáme silou své osobnosti. A jsem přesvědčen, že kdyby vám teď někdo začal tvrdit, že elektřina funguje tak, že člověk postaví elektrárnu a bůh na ni soustředí svou božskou sílu a nabíjí tu elektrárnu elektřinou, tak byste to neřešili. Stejně jako byste asi neřešili, kdyby vám někdo jiný začal tvrdit, že nesmíte používat elektřinu, protože elektrony a protony ve vodiči jsou živé organismy, a když vedou elektřinu drátem, tak trpí bolestmi a hrozně se nadřou (divím se, že s tím ještě nikdo nepřišel :-D).

Ale vraťme se zpět k Tajemství zákona přitažlivosti. Zkuste připustit, že to, čemu říkáme například „charisma“, nebo „síla osobnosti“, je skutečnou silou, která dokáže dát věci, situace, lidi…. do pohybu. Pokud to připustíte, pak vám dojde, že to možná zase taková magie není. Na začátku článku jsme si řekli, že klíčovými faktory jsou:

  • Myšlení
  • Emoce
  • Stav psychiky
  • Chování
  • Jednání

Pokud tedy něco chceme, měli bychom tyto své faktory „naladit“ tak, aby bylo reálné splnění toho, co chceme. A pokud se Vám to podaří sladit, pak se vám nejspíš podaří i získat požadované. Uvedeme si malý příklad:

Představte si, že chcete lepší, méně náročnou a lépe placenou práci. Prvním krokem k úspěchu je myšlení. Jak byste měli přemýšlet, pokud takovou práci opravdu chcete? Pochopitelně pokud si řeknete hned v úvodu, že takovou práci prostě neseženete (a je jedno z jakého důvodu), pak se ani nezačnete snažit. Pokud si ale řeknete „já ji seženu ať se děje cokoliv“, máte částečně vyhráno.

Druhým krokem k úspěchu jsou emoce. Jakmile si řeknete, že ji seženete za každou cenu, asi budete sami ze sebe nadšení, budete cítit radost a odvahu, ale nesmíte nadšení, radost a odvahu změnit na zklamání po prvním neúspěchu. To je velmi častý jev. Prostě jste se rozhodli, tak si nechte své nadšení a když vás ve 156 firmách odmítnou, jděte do 157. Když nepolevíte, tak ji prostě najdete. A to už vlastně mluvíme o dalším kroku.

Třetím krokem k úspěchu je stav psychiky, který úzce souvisí s emocemi. Uvědomte si, že byste měli za všech okolností nastavit svou psychiku do stavu KLID, JISTOTA. Protože vám můžu slíbit, že když nepolevíte, tak tu práci najdete. Tak proč cítit neklid a nejistotu? Uvědomte si, že stavem své psychiky napovídáme ostatním hodně o sobě samých. A když přijdete někam žádat o práci a je z vás cítit neklid a nejistota, už tím jim vlastně napovídáte, že ani sami nevěříte tomu, že byste tu práci mohli získat. Jděte na pohovor a BUĎTE V KLIDU. A když vás odmítnou, ZŮSTAŇTE V KLIDU.

Čtvrtým krokem na cestě k úspěchu je chování, které zase úzce souvisí se stavem psychiky. Nervózní, neklidní a nabručení lidé jsou vždy nejistí sami sebou. Chovejte se nejlépe jak umíte, ale ve svých požadavcích buďte neoblomní, ať už jde o práci, obchody, vztahy, nebo výchovu dětí.

Pátým krokem na cestě k úspěchu je jednání. Svým jednáním NESMÍTE BRÁNIT možnostem, aby vstoupily do vašeho života. Pokud například toužíte najít partnera, ale jste celé dny zavření doma, tak nemůžete čekat, že nějakého najdete. Nemusíte se ploužit po barech v minisukni vyzývavě nalíčená, ale musíte vyjít z domu. Jděte na procházku do parku, do kina či divadla, prostě mezi lidi. Samozřejmě, že pokud své jednání, své činy zaměříte na dosažení cíle, celý proces urychlíte, ale hlavně nesmíte svým jednáním dělat všechno proto, aby se to, co chcete, nepovedlo. Možná si teď řeknete, že to by přece nikdo nedělal, ale jste na omylu. Mnoho lidí chce lásku, ale bojí se zklamání, a tak se vyhýbají seznámení. A místo aby si řekli „nebudu se k tomu, s kým se seznámím upínat a hned čekat trvalý vztah, prostě to zkusím, a když to nevyjde, zkusím to znovu“, si řeknou v duchu „nechci znovu zažít zklamání, tak se raději seznamovat nebudu“. A trpí někde v osamělosti.

Tak tohle je Tajemství zákona přitažlivosti popsané tak, aby porozuměl a uvěřil i realista, který v žádné Tajemství nevěří. Dokážete nastavit sami sebe tak, abyste si konečně přestali bránit ve štěstí a úspěchu, ať už se jedná o jakoukoliv oblast vašeho života?

Facebook komentáře