Obrovská změna za 7 dní

Ilustrační fotografie

Před třemi měsíci, koncem února, mě oslovila jedna žena. Našla nějaké video na internetu, a ptala se mě, jestli mám nějakou zkušenost s psychickými problémy dospívajících dívek. „No, nějaké případy už za sebou mám, ale na Nobelovu cenu za mír by to asi nebylo“, odpověděl jsem jí.

Vyměnili jsme si několik e-mailů a zcela evidentně zjišťovala, jestli mám nějakou povědomost o bulimii. Chtěla zjistit, jestli mi může důvěřovat. Zřejmě jsem si její důvěru zasloužil, protože po několika dnech a e-mailech se mi svěřila, že její čtrnáctiletá dcera trpí bulimií, tedy střídavě se přejídá a pak vyvolává zvracení.

Když jsem si pak telefonovali, měla v hlase zoufalství. Měla o dceru veliký strach. Po několika dalších telefonátech jsme se dohodli, že její dceři připravíme AlfaMeditaci na míru, protože zatím nic jiného na její problém nezabralo. Při skype konzultaci s dcerou (zpočátku byla hodně uzavřená a vůbec nechtěla o svém problému mluvit) jsem zjistil, že tak jak už to bývá, fyzicky je zdravá. Její organizmus prochází bouřlivými hormonálními změnami v souvislosti s dospíváním, a navíc rychle roste, tudíž má pořád hlad. Jenže současně má vrozené predispozice pro ukládání tuků v těle, a má obrovský strach z nadváhy.

Došli jsme k závěru, že nenávidí své tělo za to, že ukládá tuky „na prdeli a břiše“, a současně že miluje, ale i nenávidí jídlo. Dříve to bylo tak, že se najedla, a  pak šla vyvolávat zvracení, protože jen nechtěla, aby se jí ukládaly v těle tuky. Postupem času si ale vybudovala takový odpor ke stavu sytosti, že jakmile měla pocit sytosti, okamžitě se jí zvedal žaludek sám od sebe, a někdy málem nedoběhla na toaletu. Už nemusela zvracení vyvolávat. Šlo to samo.

Ještě i z dalších informací jsem došel k závěru, že vytvořila podvědomý program že sytost je nechutná, protože znamená obezitu. Jakmile se najedla a cítila se sytá, udělalo se jí špatně, začala se dávit a musela jít zvracet. Další problém byl v tom, že se cítila sytá už po několika soustech jídla, protože po měsících trvajícím hladovění, kdy už měla i strach se najíst, protože věděla že bude zvracet, jí k sytosti stačilo jen několik soust jídla.

Dostala se do začarovaného kruhu. Potřebovali jsme tedy změnit dva zásadní programy v podvědomí: „jídlo = obezita“ a „nemám ráda své tlusté tělo„. Celková meditace trvala 54 minut a matka slíbila, že dohlédne na to, aby jí dcera poslouchala denně večer před spaním.

Výsledek? Po týdnu poslechu AlfaMeditace se dcera začala koukat do zrcadla (předtím to nedělala, protože se na sebe nemohla ani podívat). Po dvou týdnech se začala mírně líčit a pravidelně snídat bez zvracení. Po měsíci už jedla třikrát  denně a začala chodit s kamarádkami ven. Po dvou měsících žije poměrně běžný život teenagera, normální celkem pravidelná strava, žádné zvracení, chodí ven, našla si přítele…

Její matka mi napsala: „Miloslave, jsem vám neskonale vděčná. Dcera je teď  zase ta úžasná veselá holka jakou byla dříve. Má červené tváře, do očí se jí vrátil život, zájem o svět.. nevím jak to přesně popsat. Celé noci jsem dřív nespala, měla jsem strach že když to tak půjde dál, dcera se nedožije dospělosti. Myslím, že nebýt vás měli bychom všichni celá rodina zničený život. Díky bohu, že jsem vás našla a díky bohu, že jste pořád kladl dotěrné otázky, které mi chvílemi už lezly na nervy se přiznám. Teď už chápu, že každá situace někde pramení, má někde příčinu a je třeba ji najít a vyřešit a pak se vyřeší i ten problém. Vaše navždy vděčná Simona.“

Také milujete šťastné konce? I když tohle určitě není konec, ale spíš nový začátek.

www.AlfaMeditace.cz

Facebook komentáře