Podvědomá nemoc

meditace

Moderní medicína je důležitá. Je nutné ji brát vážně, zejména pokud se jedná o akutní zdravotní stav. A pokud je váš stav akutní, hlavně neodmítejte lékaře. Často ale vidíme také situace, kdy je moderní medicína bezmocná. A to se týká především chronických a psychosomatických stavů. Chronické a psychosomatické stavy totiž souvisí víc s životním stylem a stavem naší psychiky, což je oblast, do které moderní medicína, zaměřená téměř výhradně na materiální stránku věci, prostě nevidí.

Získejte všechny novinky z blogu e-mailem

Neunikne vám žádná zajímavá novinka!

Nemáme rádi spam, proto ho neposíláme. Vaše údaje jsou u nás v bezpečí.

Moderní lékař je například schopen odhalit váš žaludeční vřed, když už tam je. A i on vám řekne, že je nejčastěji způsoben stresem. Ale řešení má jediné, prášky a operace. Jenže vřed vznikl ze stavu naší psychiky. A pokud se psychika nezmění, vřed se vrátí a prášky přestanou fungovat. Co s tím?

Tato informace je velmi důležitá, zejména pokud se zamyslíte nad jejími důsledky:

„Každá myšlenka i pocit ovlivňuje každou buňku našeho těla!“

Nevěříte? Představte si, nebo myslete na něco, co běžně ihned ovlivní vaše tělo. Například když si líznete citronu, začnete slinit. A když si představíte, že lížete citron, začnete taky slinit. Když v realitě uvidíte nahé tělo, vzruší vás to. Když si představíte nahé tělo, také vás to vzruší. Znovu opakuji:

„Každá myšlenka i pocit, bez ohledu na to, jestli jsou nebo nejsou reálné či opodstatněné, ovlivňují každou buňku vašeho těla“

Mozek je spojen s každou buňkou vašeho těla, a pokud například uslyšíte informaci, že roste počet případů rakoviny prsu, budete myslet na svá prsa a budete cítit strach. Co se v tu chvíli děje? Mozek se zaměřuje na buňky v prsou a vysílá do těch buněk strach. A jestliže strach je podobný stresu, a dokáže způsobit žaludeční vředy, proč by nedokázal způsobit rakovinu prsu? Pak uslyšíte, že jedna známá rakovinu prsa dostala, a váš strach zesílí, a budete ho k buňkám prsou posílat častěji, protože na to budete častěji myslet. A výsledek? Rakovina přijde tím dřív.

Nechci zde rozvíjet žádné konspirační teorie o velkém bratrovi, který vytváří nemoci, na které vyrábí léky nebo vakcíny, ale pokud se podíváte na čísla, ta hovoří jasně. Jakmile se začne medializovat nějaká nemoc, postupně se z ní stane epidemie, jak roste počet lidí, kteří z ní mají strach.

Váš mozek řídí činnost buněk. A pokud tuto činnost řídí špatně (protože má od nás špatné instrukce), vznikne nemoc i tam, kde by nevznikla. Taky si kladete tuto otázku: „Jak je možné, že tolik nekuřáků umírá na rakovinu plic?“ A říkáte si „pasivní kouření“… Ale pravda je taková, že nejčastějšími případy rakoviny plic u nekuřáků jsou lidé, kteří měli z rakoviny plic strach, a proto nekouřili.

Já netvrdím, abyste kouřili a neměli z toho strach, a že pak se vám nic nestane. Jediné co se snažím vysvětlit je, že vaše psychika je klíčem ke skutečnému zdraví. A to opět neznamená, že nikdy neonemocníte. Znamená to pouze to, že čím více budete pečovat o svou psychiku a podvědomí, tím více snižujete riziko drtivé většiny civilizačních onemocnění.

Prožíváte často stres, strach, nebo jste pod tlakem? Možná už pociťujete jak vaše zdraví chátrá. Máme pro vás možnost jak proces ztráty zdraví zastavit. Neudělejte stejnou chybu jako tisíce lidí před vámi… Investovali do všeho možného, jen ne do zdraví. A když jim to došlo, už bylo pozdě!

Nechte si udělat AlfaMeditaci na míru na obnovení a udržení zdraví, síly a energie. Jsem si jistý, že toho nebudete litovat.

Bc. Miloslav Krátký

Facebook komentáře